Видалення родимки
Родимки, папіломи та бородавки – доброякісні утворення. Зазвичай вони не загрожують і не вимагають стороннього втручання.
Хірургічне видалення родимок у MyDerm, місто Київ
Хірургічне видалення родимок можна виконати у клініці MyDerm. Близько 85% населення земної кулі на особистому досвіді знайома з такими проявами, але трапляються випадки, коли видалити невус просто необхідно.
Іноді це відбувається з естетичних причин – родимка розташовується на обличчі чи видимих частинах тіла, порушуючи природну гармонію. В інших випадках процедуру показано внаслідок медичних причин, у місцях хронічної травматизації, під гумками, ременями, лямками, ручкою сумки чи рюкзака.
Звідки беруться родимки
Такі утворення на тілі людини мають двояку природу і бувають вродженими та набутими. Родимки легко розділити за класифікаційною ознакою:
- Судинні – утворюються внаслідок концентрації в одному місці судинних закінчень. Їх легко розрізнити за опуклою формою та більш темною пігментацією.
- Пігментні – формуються в результаті появи в організмі надмірної кількості пігменту, який згодом перетворюється на інші клітини – меланоцити. Такі новоутворення мають плоску форму та структуру, аналогічну здоровій шкірі. До цієї ж категорії відносять і ластовиння – надлишкові пігментні прояви.
Утворення родимок буває пов’язане не тільки з вродженими особливостями шкірного покриву. Часто їх провокує внаслідок укусів різноманітних комах чи підвищення радіаційного тла.
Які родимки видаляти обов’язково
Хірургічне видалення родимки проводиться внаслідок різних причин. У деяких випадках це робиться в превентивному порядку, наприклад, якщо родимка знаходиться в місцях підвищеного тертя – під пахвами, на підошвах ніг, на талії або в зоні бюстгальтера. Крім того, що постійне тертя болісно та неприємно фізично, така ситуація здатна привести до малігнізації клітин.
Існує ряд ознак, якими легко судити про можливе переродження клітин:
- кровоточивість;
- свербіж та періодичне
- лущення;
- нерівномірна зміна забарвлення;
- ущільнення шкіри навколо;
- утворення мокнучої скоринки на поверхні;
- зміна розмірів та форми утворення;
- гіперемія оточуючих шкірних покривів;
- різке випадіння волосків (за наявності).
Родимки у зміненому стані необхідно якнайшвидше показати дерматологу, який огляне утворення за допомогою дерматоскопа та вибере спосіб лікування.
Як видалити родимку
Найнадійніший спосіб не допустити переродження клітин – видалення новоутворення одним із сучасних методів. У клініці MyDerm для цього використовується всі існуючі методи видалення: радіохвильове видалення, лазерне, кріодеструкція, шейв, панч видалення, хірургічне видалення, для малотравматичних процедур.
Найчастіше дерматолог пропонує лазерне видалення родимки. Цей метод виключає наявність хворобливих відчуттів та часто проводиться під місцевою анестезією. На місці втручання формується невелика скоринка, яка через якийсь час мимоволі відпадає, не залишаючи слідів.
Видалити лазером невус дуже просто, крім того, процедура має певні переваги:
- відсутній ризик виникнення ускладнень;
- здорові тканини не підпадають під дію променя;
- не залишається рубців та інших дефектів;
- мінімальний ризик виникнення повторного утворення.
Ще один спосіб позбавлення родимок – кріодеструкція. Процедура проводиться з використанням рідкого азоту, за допомогою якого заморожують утворення. Внаслідок впливу низької температури тканини руйнуються.
У випадках, коли потрібно провести патогістологічний аналіз посіченої тканини, використовується радіохвильовий метод. Радіоніж не руйнує тканини, як у попередніх випадках, а просто висікає їх, залишаючи для подальшої діагностики.
Позбутися родимки – не надто дороге задоволення. Ціна залежить від способу, запропонованого дерматологом, розміру утворення, а також необхідності проводити додаткові дослідження до або після процедури.