Видалення папіломи
Видалення папіломи – це процедура, спрямована на усунення доброякісних новоутворень, спричинених вірусом папіломи людини (ВПЛ). Папіломи можуть з'являтися на різних ділянках тіла, завдаючи дискомфорту та представляючи естетичну проблему.
Видалення папіломи в MyDerm, місто Київ
Складно знайти людину, яка ніколи в житті не бачила папілому, і не знає, що це таке. Дехто називає її «висячою бородавкою», хоча насправді це доброякісне новоутворення, що розвинулося в результаті активізації вірусу папіломи людини. Він настільки заразний, що знаходиться в організмі у 9 із 10 жителів планети. У більшості випадків він перебуває в сплячому режимі і ніяк не проявляє себе.
Активізація відбувається внаслідок впливу різних факторів:
- ослаблення імунітету після хвороби чи переохолодження;
- безладних статевих зв’язків чи наявності ВІЛ/СНІД;
- тяжкого стресу;
- тривалого прийому антибіотиків або засобів, що пригнічують імунітет;
- шкідливих звичок;
- інфекційних захворювань.
Папіломи можуть проявлятися на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше формуються на статевих органах, в паху, на слизових оболонках, у прианальній зоні, під пахвами або на шиї. У більшості випадків вони не завдають жодного занепокоєння, і на них просто не звертають уваги. Однак є ситуації, за яких найкраще видалити папіломи. У Києві зробити це можна, звернувшись до медичного центру MyDerm. Дерматолог проведе невеликий огляд і допоможе швидко і з найменшими втратами для організму позбутися цієї неприємності. Вартість видалення папілом невелика і по кишені будь-якій людині.
Коли папіломи видаляти обов’язково
Наявність папіломи зазвичай не завдає ніяких незручностей, особливо якщо вона розташована в непомітному місці. Утворення ростуть повільно, не сверблять і взагалі ніяк себе не проявляють. При цьому не варто забувати про те, що подібно до родимок, бородавок та інших доброякісних шкірних наростів, вони за певних умов здатні переродитися в онкопатологію.
Для негайного видалення існує низка причин:
- у разі появи почервоніння, сверблячки, печіння або інших неприємних відчуттів;
- при розвитку папіломатозу, при якому утворення швидко розростаються, захоплюючи певну ділянку шкіри;
- якщо папілома постійно травмується при контакті з одягом чи іншими предметами;
- з естетичних міркувань, коли виріст розташовується на відкритих ділянках та створює косметичну проблему.
В інтернеті можна зустріти масу порад щодо того, як можна видалити папілому самостійно, або способів її лікування. Незважаючи на привабливу перспективу заощадити, робити це не потрібно, тим більше, що не завжди нове утворення може бути доброякісною. Тому перед подовженням папіломи обов’язкова дерматоскопія.. Папіломи бувають різні, і невміле поводження з ними може призвести до дуже серйозних проблем. Ціни на видалення папіломи цілком прийнятні і точно не є підставою для того, щоб ризикувати власним здоров’ям. Тим більше, що процедура безболісна, в чому можна переконатися, вивчивши відгуки пацієнтів, які вже скористалися послугами клініки MyDerm.
Які способи видалення папілом існують
При необхідності видалити папілому можна різними способами:
- Кріодеструкція – обробка рідким азотом. Внаслідок такої дії папілома руйнується під дією низької (-190˚С) температури. Метод не вимагає анестезії, проте не підходить для застосування на тонкій та чутливій шкірі, наприклад, на повіках.
- Лазерне видалення – один із найбільш популярних способів, що проводиться під місцевим знеболенням. Метод хороший тим, що лазер повністю випалює уражену ділянку, тому рецидив практично виключається. На місці дії формується струп – скоринка відходить через 5-10 днів без сліду.
- Електрокоагуляція – метод, у якому видалення відбувається у вигляді струму високої частоти. Спосіб немає протипоказань, але проводиться із застосуванням знеболювання. Єдиний його недолік – можливість повторної появи наросту.
- Радіохвильове видалення – висічення спеціальним радіохвильовим ножем. Після проведення маніпуляції не залишається шраму або опіку, зовсім не страждає здорова тканина. Радіоніж використовують у тих випадках, коли потрібно згодом вивчити папілому на наявність патогенних клітин.
Видалення папілом звичайним хірургічним скальпелем застосовується вкрай рідко і тільки в тому випадку, коли будь-який інший спосіб визнає дерматолог неефективним. Найчастіше таким способом видаляють утворення, що вражають досить велику за площею ділянку шкіри. Для мінімізації больових відчуттів процедура проводиться тільки під місцевим наркозом.