Видалення контагіозного молюска на шкірі
Контагіозний молюск – одне з доброякісних утворень на шкірі людини, яке характеризується невеликими висипаннями з точковим поглибленням посередині.
Контагіозний молюск та його видалення в клініці MyDerm, Київ
На власному досвіді дізнатися, що таке контагіозний молюск, можуть і дорослі, і діти, у яких захворювання виявляється найчастіше. Висипання досить заразні, але не несуть підвищеної небезпеки для здоров’я. Приводом для якнайшвидшого звернення до лікаря часто стає дискомфорт, який папули доставляють дитині або дорослому пацієнту. Важлива також і естетична складова – висипання виглядають непривабливо і здатні приводити до проблем в спілкуванні з оточуючими.
Симптоми та причини виникнення
Хвороба є наслідком попадання в організм одного з різновидів вірусу віспи та проявляється у людей з ослабленим імунітетом, причиною якого часто стають:
- перенесені інфекційні захворювання;
- переохолодження;
- тривалий прийом пригнічують імунітет препаратів;
- інші причини.
Вірусне захворювання легко передається при контакті із зараженою людиною, його особистими речами. Небезпека передачі зберігається до тих пір, поки папули не зникнуть. Зрозуміти де і як заразилася людина досить складно, адже інкубаційний період становить від 2 тижнів до пів року. У зоні ризику знаходяться діти, які проводять більшу частину часу в колективах (садках, школах, гуртках), і дорослі, які постійно контактують зі шкірою інших людей і предметами, її стосуються (плавці, масажисти, працівники саун, басейнів та ін.).
Єдиним симптомом контагіозного молюска є вузликовий висип, яка у дітей зазвичай розташовується на руках, обличчі або животі, а у дорослих в паховій області та прилеглих ділянках. Спочатку шкірні освіти досить малі – приблизно 1-2 мм, але з плином часу вузлики можуть збільшуватися в розмірах аж до 15 мм, а також зливатися в осередкові освіти, які зверху покриваються скоринкою. У деяких випадках молюск може вражати не тільки шкіру, але і слизові оболонки. Поява висипу не викликає неприємних відчуттів – нічого не болить і не свербить. У деяких випадках папули зникають самі по собі через 3-18 місяців, але якщо ви не хочете заразити цим неприємним захворюванням оточуючих, слід якнайшвидше звернутися в клініку, де досвідчений дерматолог порадить рішення проблеми.
Як лікувати контагіозний молюск
На жаль, повне вилікування від молюска неможливо – вірус назавжди залишається в організмі та за певних обставин здатний проявитися знову. Лікування контагіозного молюска прямо пов’язане з його видаленням і супутньої медикаментозною терапією для придушення вірусу. Після проведення лабораторних досліджень дерматолог призначає:
- імуномодулятори, які підтримують опір організму на належному рівні;
- противірусні препарати – мазі, гелі, таблетки;
- антибіотики тетрациклінового ряду в якості захисту від бактеріальної інфекції.
Також лікар підбирає спосіб, що дозволяє фізично видалити контагіозний молюск зі шкіри пацієнта
Для цього застосовуються різні методи:
- Діатермокоагуляція – припікання утворень струмом під місцевою анестезією.
- Кріодеструкція – вплив екстремально низькою температурою внаслідок обробки молюска рідким азотом.
- Лазерне видалення – вплив світловим потоком, повністю випалює освіти минаючи здорові клітини.
Лікування контагіозного молюска в клініці MyDerm – це швидке та ефективне усунення проблеми з мінімальною ймовірністю рецидиву.