Видалення бородавок
Вилучення бородавок у Києві є досить затребуваною послугою. Бородавки – хронічне і постійно рецидивуючий ураження шкіри, яке, як і папіломи, є наслідком зараження вірусом папіломи людини.
Видалення бородавок в MyDerm, місто Київ
Видалення бородавок у Києві найкраще виконати у клініці MyDerm ! Переважна частина населення Землі носить в собі цей вірус і страждає від різних його проявів. Подібно родимок і іншим доброякісних утворень, бородавки під дією певних факторів здатні перероджуватися в малігнізовану форму. Щоб убезпечити себе від подібних проявів, найпростіше видалити бородавку.
У Києві таку процедуру проводять дерматологи медичного центру MyDerm. Ціни на видалення бородавок залежать від методу, запропонованого лікарем, розмірів і кількості новоутворень, яким показано видалення.
Звідки беруться бородавки
Далеко не всі люди, заражені ВПЛ, страждають бородавками та іншими шкірними наростами. Річ у тому, що людський імунітет досить сильний і цілком здатний самостійно стримувати поширення вірусу в організмі. Але є певна категорія людей, у яких розвиток бородавок і інших шкірних проявів, викликаних ВПЛ, відбувається швидше. До них відносяться:
- Діти та люди, часто травмують шкіру;
- ті, хто не дотримується правил догляду за нігтями;
- які страждають супутніми дерматологічними захворюваннями;
- люди, що ведуть неорганізовану статеве життя; мають шкідливі звички;
- пацієнти, вимушені довгий час приймати ліки, що пригнічують імунітет.
Активізація вірусу також часто відбувається внаслідок затяжної депресії, стресовій ситуації, інфекційного захворювання та інших причин, що знижують захисні сили організму. Заражений ВПЛ людина може передавати його оточуючим через предмети побуту, обійми, засоби гігієни – вірус дуже заразний і уберегтися від нього практично неможливо.
Види утворень
Видалення бородавок – недорого і безпечно, але ось ефективність процедури залежить від різновиду освіти, його локалізації та методу, запропонованого дерматологом. У медичній практиці розрізняють такі типи:
- Звичайні (вульгарні) – сіруваті нарости округлої форми, мають шорстку поверхню. Здатні виростати на будь-якій ділянці тіла.
- Підошовні – проявляються на нижній частині стопи та зовні нагадують глибокі мозолі. Утворення оточені ороговілою шкірою і заважають при ходьбі, створюючи відчутний
- Дискомфорт.
- Ниткоподібні – невеликі за розміром освіти, схожі на тонкі ниточки. Можуть проявлятися по всьому тілу.
- Плоскі (ювенільні) – найчастіше проступають на стегнах, руках або обличчі. Вони мають жовтувато-коричневий або рожевий відтінок і майже непомітні.
- Анальногенітальне (гострі кондиломи) – з’являються, як зрозуміло з назви, в періанальній зоні та області зовнішніх статевих органів. Це невеликі нарости-палички тілесного кольору, схильні до розростання і рецидиву.
Медикаментозне лікування бородавок часто малоефективно, а в деяких випадках і неможливо. Набагато простіше і зручніше провести видалення бородавок в клініці та повністю забути про проблему на довгий час. Лікарську терапію краще використовувати паралельно для придушення дії вірусу і попередження рецидивів.
Як видаляють бородавки
Видалення бородавки – процедура малоінвазивна. Вона проходить швидко, ефективно і не пов’язана з больовими відчуттями. Як і більшість доброякісних утворень, бородавку можна видалити різними способами, найкращий з яких в кожному конкретному випадку підбере дерматолог. Для усунення бородавок використовують такі методи:
- Рідкий азот (кріотерапія). Бородавка просто заморожується. Під дією низької (-190˚С) температури тканини руйнуються, і освіту зникає.
- Радіохвильової ніж. Висічення проводиться акуратно і без руйнування тканин, під місцевою анестезією.
- Лазерне видалення. Високоточний лазер пошарово видаляє освіту за допомогою високої температури. Цей метод вважається одним з найбільш ефективних і практично ніколи не призводить до рецидивів.
Традиційне висічення бородавок звичайним хірургічним скальпелем проводиться досить рідко і тільки при наявності особливих показань. Цей метод досить травматичний, тому, що вимагає додаткового видалення певної кількості здорових тканин і накладення швів.