Видалення ангіом лазером
Доброякісні утворення, що за формою та розмірами нагадують родимку червоного кольору, називають ангіомами. Здорова людина може їх навіть не помічати, адже ангіома не болить, не свербить і не приносить дискомфорту, особливо, якщо розташовується в місці, що не надто щільно стикається з одягом.
Видалення ангіом у MyDerm, місто Київ
Одна із причин виникнення ангіоми – судинна патологія. Якщо утворення не заважає, на неї можна просто не звертати уваги, але трапляються випадки, коли рекомендується негайне видалення ангіоми. У Києві процедуру виконують лікарі-дерматологи клініки MyDerm. Ціни на видалення ангіом цілком доступні кожному пацієнту, тому фінансова складова питання точно не стане на заваді на шляху до здоров’я. Це дуже важливо, адже ангіома, як і більшість інших новоутворень, здатна перероджуватися в пухлину злоякісного характеру.
Звідки беруться ангіоми
Неконтрольоване скупчення невеликих судин під шкірою відбувається через різні причини, серед них такі:
- спадкові фактори;
- захворювання підшлункової залози;
- вагітність або підвищення рівня естрогену
- з інших причин;
- порушення обміну речовин;
- хвороби жовчного міхура та печінки;
- зловживання алкоголем та куріння;
- дефіцит вітамінів групи В;
- онкозахворювання.
Крім можливого переродження, небезпека ангіом полягає в тому, що при випадковій травмі вона може кровоточити і стає «відкритими воротами» для будь-якої інфекції. Найчастіше фахівці пропонують видалити ангіому, не допускаючи розвитку негативного сценарію.
Як позбутися ангіоми
Якщо ангіома розташовується на видному місці, завдає незручностей, болить, свербить або почала стрімко розростатися, з візитом у медичний центр затягувати не варто. Дерматолог уважно огляне утворення за допомогою дерматоскопа та розробить схему лікування. Найчастіше її просто видаляють. Вартість видалення ангіоми залежить від методу, запропонованого дерматологом, розміру освіти та ступеня його ураження.
В даний час найбільш популярні такі:
- Заморожування азотом (кріодеструкція). При дії екстремально низької температури утворення руйнується. Особливістю такого методу є повна відсутність кровотечі. Кріотерапію часто використовують для видалення ангіом невеликого розміру.
- Електрокоагуляція. І тут ангіома припікається струмом високої частоти. Такий метод останнім часом має все меншу популярність, адже в процесі загоєння можуть залишатися негарні рубці.
- Склерозування. Ця методика застосовується видалення кавернозної ангіоми. Щоб позбавитися проблеми, використовують солі йоду, які вводяться ін’єкційним шляхом. Спосіб дозволяє видалити ангіому в такому місці, де використання інших методів проблематично через різні причини.
- Видалення ангіоми лазером. Така послуга є популярною та вважається найбільш ефективною. Пацієнт не має неприємних відчуттів, адже втручання проводиться під місцевою анестезією. Лікар пошарово видаляє утворення, а на місці обробки формується тонка скоринка, яка відшаровується самостійно через 1-2 тижні. Спосіб хороший тим, що не залишає рубців та інших косметичних дефектів.
- Хірургічний. Кров’янисте утворення просто висікається скальпелем. Така процедура використовується дуже рідко і тільки в тому випадку, коли видалення ангіоми в інший спосіб неможливе.
При виборі способу видалення фахівець орієнтується на місце розташування ангіоми, наявність у пацієнта протипоказань до тієї чи іншої процедури, враховує наявність супутніх недуг та інші фактори