Шейв-біопсія
Шейв-біопсія – це малоінвазивна процедура, яка застосовується для взяття зразків шкіри з метою діагностики різних новоутворень, включаючи родимки, бородавки та інші патології шкіри. Процедура проводиться за допомогою спеціального леза, що дозволяє акуратно зрізати верхній шар шкіри.
Шейв-біопсія в клініці MyDerm, Київ
Рак шкіри відноситься до категорії візуальних, адже патологічні зміни, що відбуваються на її поверхні, в більшості випадків видно неозброєним оком. Але ось для того, щоб підтвердити злоякісний характер новоутворення, поверхневого огляду недостатньо. Найкращим методом, здатним на 100% підтвердити або спростувати передбачуваний діагноз, є біопсія.
Діагностичний метод полягає в паркані невеликого шматочка ураженої тканини з подальшим патоморфологічні дослідження в лабораторії. У сучасній діагностиці застосовують різні способи забору матеріалу – все залежить від того, наскільки глибоко в тілі пацієнта знаходиться уражена тканина, і де саме вона розміщується.
Один з найбільш популярних способів взяття на аналіз поверхневих тканин – шейв-біопсія. Це взяття матеріалу за допомогою спеціального леза – shave-біопсатора. Інша назва цієї процедури – тангенціальна, скарифікаційна або бритвенна біопсія.
В чому полягає суть процедури
Shave-біопсія проводиться з метою отримання максимальної кількості цілісних клітин для подальшого аналізу зразка. Це дає можливість ефективно диференціювати доброякісні та малігнізованих клітини. Суть методу – виконання тонкого зрізу пошкоджених тканин гострим зігнутим лезом. Ретельно проведене гістологічне дослідження дає лікареві повну інформацію для чіткого планування лікування.
Лікарі клініки MyDerm гарантують безпечне і безболісне проведення процедури в умовах абсолютної стерильності.
Класична шейв-біопсія проводиться для взяття поверхневих зразків. Її різновидом є петлева біопсія, при якій забір матеріалу проводиться за допомогою коагуліруючою ріжучої петлі. Таким чином можна зробити біопсію кишечника, носоглотки та шийки матки.
Показання до проведення shave-біопсії
Доцільність такого виду дослідження визначає дерматолог.
Найчастіше його застосовують у таких випадках:
- хронічний дерматоз;
- псоріаз; шкірні новоутворення;
- хронічні грибкові ураження шкіри;
- атипові зміни шкірних покривів – лущення, свербіж, пігментація та ін.;
- запальні вогнища та інші поверхневі ураження.
Як і будь-яка процедура, шейв-біопсія має протипоказання. Її не можна проводити при:
- підвищеній температурі;
- гнійних ураженнях в зоні дослідження;
- системних інфекційних ураженнях.
Шейв-біопсію, так само як іншу подібну процедуру, навряд чи можна назвати приємною, тому при її проведенні обов’язково використовується місцева анестезія. Після взяття потрібної кількості тканини, рана обробляється і накладається пов’язка, що давить або пластир. До повного загоєння ранки пацієнтові не рекомендується знімати пластир і мочити пошкоджене місце.