Fotofinder, карта родимок
FotoFinder — це система, яка дозволяє дерматологам переглядати та аналізувати ураження шкіри за допомогою дерматоскопії. Ця система забезпечує високоякісні зображення уражень шкіри, які можна використовувати для встановлення точного діагнозу. FotoFinder також пропонує різноманітні інструменти та функції, які дозволяють дерматологам налаштувати спосіб перегляду та аналізу зображень.
Карта родимок – щорічна профілактика у MyDerm
Меланома – небезпечне онкозахворювання. Рівень ураження зростає щорічно, причому середній вік пацієнтів постійно зменшується. Щоб уберегти себе від неприємних сюрпризів, фахівці клініки MyDerm пропонують кожному пацієнту скласти цифровий паспорт шкіри з використанням апарату німецького виробника FotoFinder. Щорічно оновлюючи дані про кількість родимок на тілі, їх стан і динаміку розвитку, можна виявити проблему на ранній стадії та вжити термінових заходів.
Карта родимок – це надсучасний метод діагностики та попередження дерматологічних захворювань. Його суть полягає у докладному фотографуванні всіх ділянок шкіри людини з подальшим автоматичним аналізом виявлених новоутворень із використанням штучного інтелекту. Щорічне картування родимок дозволяє на ранніх стадіях виявити такі небезпечні захворювання, як меланома, плоскоклітинний рак та інші.
Показання до проведення процедури
Цифрова карта родимок на тілі та обличчі необхідна кожній людині, але є певні категорії людей, для яких процедура може стати життєво важливою. Для щорічного картування шкіри є такі показання:
- І-ІІ фототип по Фитцпатрику (світле волосся та очі, велика кількість веснянок);
- присутність спадкового фактора (меланома або інші злоякісні ураження шкіри діагностовані у батьків);
- синдром диспластичних невусів;
- довге і тривале перебування під впливом УФ-променів як природного, і штучного походження – часті відвідування солярію;
- перенесена меланома в анамнезі.
Показанням до регулярного проведення процедури є наявність на шкірі великої кількості родимок та інших доброякісних утворень, а також пігментних плям незрозумілої етіології.<
За наявності диспластичних невусів, а також пацієнтам із синдромом меланоцитарного невуса лікарі рекомендують проводити процедуру поновлення паспорта шкіри з використанням FotoFinder кожні 6 місяців. Таким чином лікар отримує можливість вчасно відреагувати на найменші зміни та вжити необхідних заходів. Ціна процедури не надто велика, тому її проведення навряд чи зробить дірку в бюджеті.
Переваги та протипоказання
Карта родимок на обличчі та тілі – це просто та безпечно, тому протипоказань до її складання не існує. Фотографуватися можна всім – дорослим і дітям, здоровим і людям, які страждають на різні захворювання. Цифрова карта шкіри – це по суті та сама фотографія, тільки дуже велика та високоточна.
Картування шкіри має певні переваги:
- абсолютно безболісна процедура, яка не пов’язана з хірургічним втручанням;
- сприяє ранній діагностиці злоякісних утворень;
- дає можливість миттєво оцінити стан великої кількості утворень;
- дозволяє вчасно провести видалення, не чекаючи утворення метастазів.
Зовсім не обов’язково видаляти кожну родимку або бородавку, що з’явилася на тілі, проте дуже важливо стежити за динамікою розвитку. Це дозволить вчасно відреагувати на найменші зміни та призначити лікування.
Як проходить процедура
На першому сеансі проводиться докладне фотографування всієї поверхні шкіри, що зазвичай займає від години до двох. Пацієнт стає на спеціальну підставку, а високоточний програмно-апаратний пристрій FotoFinder робить знімки у різних проекціях. Окремі ділянки шкіри, які викликають питання у дерматолога, піддаються дерматоскопічному дослідженню. Після загального знімку проводиться дерматоскопія кожного утворення.
За допомогою спеціальної комп’ютерної програми проводиться аналіз кожного невуса, фіксується його колір, форма та розмір. Дані заносяться до бази та зберігаються там до наступного відвідування.>
Провівши повторну процедуру через 6-12 місяців лікар порівнює нову карту з даними, отриманими раніше. Якщо система виявляє родимки, які змінили свої характеристики, або на тілі з’явилися нові утворення, дані виводяться на екран, а лікар-дерматолог проводить дерматоскопію виявлених ділянок. Такий підхід дозволяє вчасно вжити заходів та призначити адекватне лікування за несприятливого розвитку ситуації. Дані та зображення, отримані під час дослідження, зберігаються у загальній базі даних та доступні лікарю у будь-який час.