Київ, вул. Братиславська, 14-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27
service image

Флебологія

Флебологія – розділ медицини, який займається вивченням питань будови вен їх функцією, а також розробляє методи діагностики, венозної патології, лікування та профілактики захворювань.

Запис онлайн

Флебологія – розділ медицини, який займається вивченням питань будови вен їх функцією, а також розробляє методи діагностики, венозної патології, лікування та профілактики захворювань.

Історія і сучасний стан

Вперше згадка про венозну патологію знайдена ще в Стародавньому Єгипті. Археологами були виявлені мумії, у яких при дослідженні вчені виявляли ознаки варикозу. Не меньше цікавим є факт, що на зорі цивілізації вже були зроблені спроби лікування варикозної хвороби. Надалі можна зустріти описи венозної патології в працях великих учених-батьків медицини – Гіппократа, Авіценни та ін.

У 19 столітті минулого століття Тренделенбургом було визначено походження варикозної деформації вен, причиною цього був «рефлюкс в сафено-феморальному сполученні». У нормі кров рухається з великої підшкірної вени в стегнову вену, але при патології має місце зворотний потік крові, що веде до переповнення нижчих відділів вени. Тренделенбургом була запропонована операція – виділення великої підшкірної вени, її лігування і перетин. З потоком часу методи по видаленню вен поступово удосконалювалися до менш інвазивних методик. Так швейцарським дерматологом Мюллером було запропоновано малоінвазивне лікування варикозної хвороби, яке носить назву мініфлебектомія – це видалення патологічно змінених вен через маленькі проколи під місцевим знеболенням, яке на сьогоднішньому етапі добре поєднується як з класичними операціями, так і з лазерними.

В історії було багато методів діагностики венозної патології, від функціональних проб до рентгеноконтрастних методик. Але на даний момент добре себе зарекомендував такий метод діагностики, як ультразвукова доплерографія, яка дозволяє визначити конкретне місце патології, топографію судин пацієнта, напрямок і швидкість течії крові.

Основні захворювання у флебології

  • варикозна хвороба;
  • тромбофлебіт;
  • трофічна язва;
  • судинні зірочки;
  • хронічна венозна недостатність та ін.

Послуги флеболога в клініці «MyDerm»

Клініка «MyDerm» володіє високим технологічним забезпеченням і кваліфікованими фахівцями для діагностики і лікування венозної патології.

Лікарі в клініці «MyDerm» використовують передові техніки в лікуванні варикозної хвороби, такі як:

  • склеротерапія (склерозування вен)
  • флебектомія
  • порційна мініфлебектомія і інші.

Цены на услуги

Запис на прийом

    Докладніше