Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Видалення родимки (невуса)

Запис онлайн

Видалення родимок в MyDerm

Родимки, папіломи та бородавки – доброякісні утворення. Зазвичай вони не представляють загрози та не потребують стороннього втручання. Приблизно 85% населення земної кулі на особистому досвіді знайома з такими проявами, але бувають випадки, коли видалити невус просто необхідно. Іноді це відбувається з естетичних причин – родимка розташовується на обличчі або видимих ​​частинах тіла, порушуючи природну гармонію. В інших випадках процедура показана внаслідок медичних причин.

Звідки беруться родимки

Такі освіти на тілі людини мають двояку природу і бувають вродженими та набутими. Родимки легко розділити по класифікаційної ознаки:
Судинні – утворюються внаслідок концентрації в одному місці судинних закінчень. Їх легко розрізнити по опуклій формі та більш темною пігментації.
Пігментні – формуються в результаті появи в організмі надлишкової кількості пігменту, який згодом перетвориться в інші клітини – меланоцити. Такі новоутворення мають плоску форму і структуру, аналогічну здоровій шкірі. До цієї ж категорії відносять і веснянки – надлишкові пігментні прояви.
Освіта родимок буває пов’язано не тільки з вродженими особливостями шкірного покриву. Часто вони з’являються внаслідок укусів різноманітних комах або підвищення радіаційного фону.

Які родимки видаляти обов’язково

Хірургічне видалення родимки проводиться внаслідок різних причин. У деяких випадках це робиться в превентивному порядку, наприклад, якщо родимка розташовується в місцях підвищеного тертя – під пахвами, на підошвах ніг, на талії або в зоні бюстгальтера. Крім того, що постійне тертя болісно і неприємно фізично, така ситуація здатна привести до малігнізації клітин.

Існує ряд ознак, за якими легко судити про можливе переродження клітин:

 • кровоточивість;
 • свербіж і періодичне лущення;
 • нерівномірна зміна забарвлення;
 • ущільнення шкіри навколо;
 • освіту мокрої скоринки по поверхні;
 • зміна розмірів і форми освіти;
 • гіперемія навколишніх шкірних покривів;
 • різке випадання волосків (при їх наявності).

Родимки в зміненому стані необхідно якомога швидше показати дерматолога, який огляне освіту за допомогою дерматоскопи та вибере спосіб лікування.

Óäàëåíèå ðîäèíîê è ïàïèëëîì ëàçåðîì

Як видалити родимку

Найнадійніший спосіб не допустити переродження клітин – видалення новоутворення одним із сучасних методів. У клініці MyDerm для цього використовується обладнання для проведення малотравматичних процедур.
У більшості випадків дерматолог пропонує лазерне видалення родимки. Цей метод виключає наявність хворобливих відчуттів і часто проводиться під місцевою анестезією. На місці втручання формується невелика скоринка, яка через час мимовільно відпадає, не залишаючи слідів. Видалити лазером невус дуже просто, крім того, процедура має певні переваги:

 • відсутній ризик виникнення ускладнень;
 • здорові тканини не потрапляють під дію променя;
 • не залишається рубців та інших дефектів;
 • мінімальний ризик виникнення повторного утворення.

Ще один спосіб позбавлення від родимок – кріодеструкція. Процедура проводиться з використанням рідкого азоту, за допомогою якого освіту заморожують. Внаслідок впливу низької температури тканини руйнуються.


У випадках, коли потрібно провести патогістологічний аналіз посіченою тканини, використовується радіохвильової метод. Радионож не руйнує тканини, як в попередніх випадках, а просто січуть їх, залишаючи для подальшої діагностики.
Позбутися від родимки – не дуже дороге задоволення. Ціна залежить від способу, запропонованого дерматологом, розміру освіти, а також від необхідності проводити додаткові дослідження до або після процедури.

Цены на услуги

Запис на прийом