Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Видалення ксантелазми в MyDerm

Запис онлайн

Ксантелазма – це новоутворення доброякісного характеру, що виявляється на верхніх століттях. Вона є різновидом такого ураження шкіри, як плоска ксантома, яка представляє собою жирові бляшки, що локалізуються на різних частинах тіла, переважно нижніх століттях.
По-грецьки назва цього захворювання трактується як «золотисто-жовта платівка», що цілком чітко відображає її зовнішній вигляд.
Хоча ксантелазма вік не призводить до переродження і не доставляє відчутного занепокоєння, вона здатна досить сильно розростатися, утворюючи при цьому цілі ланцюжки плям в орбітальній зоні. Жовтуваті нарости виглядають непривабливо, а оскільки новоутворення найчастіше зустрічається у жінок, бажання виглядати красиво відправляє пацієнток на прийом до дерматолога.

Причини виникнення

Жирові освіти жовтого кольору локалізуються навколо очей і мають неправильну форму. Вони плоскі та м’які, часто розташовуються симетрично і формуються відразу на обох століттях. Симптоми ксантелазми проявляються раптово, без попереднього почервоніння або інших змін шкіри вік.
Основною причиною, що провокує розвиток захворювання, вважається порушення ліпідного обміну. Називають також і інші фактори:

  • спадкова схильність;
  • різке підвищення рівня холестерину;
  • порушення роботи щитовидки;
  • діабет;
  • атеросклероз;
  • нестача ферменту ліпопротеінліпази;
  • захворювання жовчних шляхів і печінки;
  • ожиріння.

 

Лікування ксантелазми «бабусиними» методами не тільки навряд чи призведе до бажаного результату, але і здатне спровокувати непрогнозовані наслідки. Оскільки освіти розташовуються найчастіше в орбітальній зоні, невмілий вплив може призвести до ураження очей. Єдиним розумним рішенням є звернення до дерматологічної клініки.

Як позбутися від ксантелазми

Видалення ксантелазми в разі її розростання і появи неприємних відчуттів краще не відкладати. Існує кілька методик, найбільш популярною з яких є лазерна деструкція. Високоточний лазер шар за шаром випаровує тканини ксантелазми, що не залучаючи при цьому здорові тканини, що знаходяться поруч. Точність настройки лазерного обладнання обчислюється декількома частками міліметра, тому побоюватися за цілісність очей в цьому випадку не доводиться.

Процедура проходить з використанням місцевої анестезії. Після впливу на освіту лазером не залишається рубців і шрамів, що дуже важливо, адже ксантелазма локалізується в основному на обличчі.
Якщо таке втручання з яких-небудь причин неможливо, дерматолог порадить інший, більш відповідний спосіб, наприклад, обробку рідким азотом або радіохвильове висічення. У деяких випадках можлива також електрокоагуляція і традиційне хірургічне видалення звичайним скальпелем. Такі методи сьогодні застосовуються досить рідко, адже результатом процедури може виявитися формування рубців.

Цены на услуги

Запис на прийом