Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Шейв-біопсія в MyDerm

Запис онлайн

Рак шкіри відноситься до категорії візуальних, адже патологічні зміни, що відбуваються на її поверхні, в більшості випадків видно неозброєним оком. Але ось для того, щоб підтвердити злоякісний характер новоутворення, поверхневого огляду недостатньо. Найкращим методом, здатним на 100% підтвердити або спростувати передбачуваний діагноз, є біопсія.

Діагностичний метод полягає в паркані невеликого шматочка ураженої тканини з подальшим патоморфологічні дослідження в лабораторії. У сучасній діагностиці застосовують різні способи забору матеріалу – все залежить від того, наскільки глибоко в тілі пацієнта знаходиться уражена тканина, і де саме вона розміщується.

Один з найбільш популярних способів взяття на аналіз поверхневих тканин – шейв-біопсія. Це взяття матеріалу за допомогою спеціального леза – shave-біопсатора. Інша назва цієї процедури – тангенціальна, скарифікаційна або бритвенна біопсія.

В чому полягає суть процедури

Shave-біопсія проводиться з метою отримання максимальної кількості цілісних клітин для подальшого аналізу зразка. Це дає можливість ефективно диференціювати доброякісні та малігнізованих клітини. Суть методу – виконання тонкого зрізу пошкоджених тканин гострим зігнутим лезом. Ретельно проведене гістологічне дослідження дає лікареві повну інформацію для чіткого планування лікування.

Лікарі клініки MyDerm гарантують безпечне і безболісне проведення процедури в умовах абсолютної стерильності.


Класична шейв-біопсія проводиться для взяття поверхневих зразків. Її різновидом є петлева біопсія, при якій забір матеріалу проводиться за допомогою коагуліруючою ріжучої петлі. Таким чином можна зробити біопсію кишечника, носоглотки та шийки матки.

Показання до проведення shave-біопсії

Доцільність такого виду дослідження визначає дерматолог. Найчастіше його застосовують у таких випадках:

  • хронічний дерматоз;
  • псоріаз;
  • шкірні новоутворення;
  • хронічні грибкові ураження шкіри;
  • атипові зміни шкірних покривів – лущення, свербіж, пігментація та ін.;
  • запальні вогнища та інші поверхневі ураження.

Як і будь-яка процедура, шейв-біопсія має протипоказання. Її не можна проводити при:

  • підвищеній температурі;
  • гнійних ураженнях в зоні дослідження;
  • системних інфекційних ураженнях.

Шейв-біопсію, так само як іншу подібну процедуру, навряд чи можна назвати приємною, тому при її проведенні обов’язково використовується місцева анестезія. Після взяття потрібної кількості тканини, рана обробляється і накладається пов’язка, що давить або пластир. До повного загоєння ранки пацієнтові не рекомендується знімати пластир і мочити пошкоджене місце.

Цены на услуги

Запис на прийом