Запис онлайн
Меланомою називається злоякісне переродження меланоцитів – клітин, розташованих в шкірі, і у звичайному стані під дією ультрафіолету виробляють меланін. Наявність цього пігменту і його кількість відповідає за відтінок шкіри людини.
Меланома може виникати буквально на порожньому місці або перероджуватися з родимок – диспластичних невусів, в яких кількість пігменту сильно концентровано. Це одна з найбільш агресивних різновидів раку шкіри, тому чим раніше буде проведена діагностика меланоми, тим більше у пацієнта шансів на успішний результат лікування.
Причиною розвитку пухлини може стати все що завгодно, але є групи людей, яким варто побоюватися більше за інших. До основних факторів ризику відносяться:
У деяких випадках небезпечне захворювання починає розвиватися в результаті травмування родимки та інших новоутворень. Поразка пігментного невуса може проходити практично непомітно, особливо, якщо він розташований в зоні тертя – на шиї, підошвах ніг, в зоні бюстгальтера, в промежині або на талії.
симптоми меланоми
Захворювання дуже підступно і деякий час може протікати абсолютно безсимптомно. Меланома виникає не тільки на видимих ділянках шкіри – вона може проявлятися на слизових оболонках або судинній оболонці ока, проте це трапляється досить рідко.
Основні ознаки меланоми виглядають так:
При виникненні одного або декількох симптомів, слід негайно записатися на прийом в дерматологічну клініку, де перевірити меланому допоможе фахівець. Дерматологи центру MyDerm застосовують в роботі найсучасніші методи діагностики, що дозволяють виявити захворювання на ранній стадії.
Кожна людина, що підпадає хоча б під один з перерахованих факторів ризику, повинен знати, як перевірити меланому самостійно. Це дозволить постійно спостерігати за станом пігментних утворень на тілі та швидко реагувати при найменших змінах. Західні фахівці пропонують ABCDE-діагностику, де кожна буква є першою в слові, що символізує один із симптомів. Але оскільки англійську мову знають далеко не всі, для самодіагностики захворювання можна запам’ятати слово «АКОРД», літери в якому працюють за тим же принципом.
До основних методів спеціальної діагностики відноситься дерматоскопія, яку дерматолог обов’язково проводить після візуального огляду шкіри пацієнта. У більшості випадків дерматоскопічне картина захворювання досить специфічна і не викликає сумнівів, але в деяких випадках лікар може призначити додаткові дослідження – біопсію, гістологічний аналіз, МРТ, ПЕТ-КТ або УЗД внутрішніх органів. Такі дослідження дозволяють не тільки підтвердити діагноз, а й визначити стадію захворювання і ймовірність поширення метастазів.
Цены на услуги
Наши дерматологи
Запись онлайнЗапис на прийом
Як нас знайти
Центр на Лівому березі
Пн-Сб: 08:00-20:00
Нд: 10:00 - 18:00
Центр на Подолі
Пн-Cб: 09:00-20:00
Нд: 10:00 - 18:00