Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Діагностика шкірних захворювань в MyDerm

Запис онлайн

Невід’ємною частиною грамотного та успішного лікувального процесу в дерматології є сучасна діагностика шкірних захворювань. У Києві багато медичних центрів різного профілю, але далеко не кожен може похвалитися наявністю спеціалізованого інноваційного обладнання і кваліфікованих фахівців.
Правильна діагностика шкірних захворювань дуже важлива для розробки результативною схеми лікування, тому в клініці MyDerm постановці діагнозу і визначення загального стану організму приділяється особлива увага.
Чим раніше буде встановлена ​​причина захворювання, тим швидше настане одужання. Це особливо важливо при диференціюванні шкірних захворювань, адже чимала частина патологічних станів в цій сфері має схожу клінічну картину. В цьому випадку визначити справжню причину хвороби допомагають лабораторні та інструментальні методи діагностики.

Лабораторні дослідження

Йдеться про базові методики, здатних розповісти про стан внутрішніх органів пацієнта, їх роботі та патологіях, а також прояснити інтенсивність метаболічних процесів і динаміку обміну речовин:

  • Загальний аналіз сечі та крові. З цього виду досліджень починається діагностика будь-якого захворювання, в тому числі у сфері дерматології. Зміна швидкості осідання еритроцитів, чисельності формених елементів і інших показників дозволяє визначити наявність запалення і деяких інших патологічних процесів. Очевидно, що загальний стан організму безпосередньо пов’язане зі станом волосся, нігтів і шкірних покривів.
  • Дослідження крові на імуноглобуліни. У відповідь на проникнення чужорідного антигену людський організм починає виробляти антитіла, наявність яких і можна з’ясувати за допомогою такого аналізу.
  • Зіскрібки. Деякі дерматологічні захворювання складно диференціювати без взяття зіскрібка зі слизових оболонок і шкірного покриву. Таке дослідження часто проводять при підозрі на грибкову інфекцію, демодекоз, коросту та інші патологічні стани.

Всі методи спрямовані на виявлення першопричини, що призвела до розвитку патології.

Інструментальні методи

Це досить широкий комплекс досліджень, який можна умовно розділити на дві великі категорії – інвазивні та неінвазивні.
До останніх відносяться такі методики:

Дерматоскопія

Дослідження проводиться за допомогою спеціального дерматологічного інструменту – світлові дерматоскопи. Лікар отримує можливість уважно розглянути під збільшенням як поверхневі, так і більш глибокі шари шкіри пацієнта, вивчити їх будову та оцінити стан.
У клініці MyDerm для оцінки стану шкірних покривів використовується такий метод, як цифрова дерматоскопія. Використання апарату дозволяє провести збільшення приблизно в 140 разів і вивести зображення на екран комп’ютера для більш детального вивчення.
Цифрова дерматоскопія набуває особливої ефективності при вивченні родимок, папілом та інших новоутворень, схильних до малігнізації. Для оцінки стану всіх шкірних утворень фахівцями MyDerm складається карта родимок, що дозволяє надалі не пропустити появу на тілі нових шкірних утворень і стежити за динамікою розвитку старих.
люмінесцентна діагностика
При необхідності пацієнтам клініки призначається дослідження за допомогою лампи Вуду, що працює в ультрафіолетовому спектрі та оснащеної спеціальними фільтрами. Таке дослідження дозволяє виявити грибкові патології, лишай та шкірні захворювання запального характеру.
Суть методики полягає в тому, що здорова та уражена шкіра в ультрафіолетовому світлі має неоднакове світіння – різниця відразу ж помітна візуально.

Тріхоскопія

Метод призначений для оцінки стану волосся, шкіри голови, волосяного стрижня і фолікулів. Дослідження дозволяє дерматолога або трихолога визначити щільність волосяного покриву, діаметр кожного волоска і виявити причину їх випадання.
Технологічно метод мало чим відрізняється від класичної дерматоскопія, за винятком того, що проводиться на шкірі голови.

УЗД-діагностика

Таке дослідження часто застосовується в тих випадках, коли необхідно уважно вивчити стан глибинних шарів шкіри, визначити межі новоутворень. УЗД шкіри часто призначається при підозрах на меланому, для диференціації передракових станів шкіри, в ході оцінки результатів лікування, а також для потреб естетичної медицини.
У процесі такого сканування лікар може розглянути всі шари шкіри на глибину близько 10 мм, що дуже допомагає в постановці правильного діагнозу.

Інвазивні методи діагностики

До цієї категорії варто віднести різні види гістологічних досліджень. Дослідження шкірного матеріалу і невеликих зразків патологічної тканини в MyDerm проводиться за допомогою таких методів:

  • шейв-біопсія – для проведення аналізу тканин, що мають поверхневе розташування;
  • панч-біопсія – застосовується в тих випадках, коли для гістології потрібно матеріал, взятий відразу у всіх шарів шкіри.

Перераховані методи досліджень, а також інші способи розпізнавання дерматологічних патологій, доступні в медичному центрі MyDerm. Кваліфікований персонал клініки уважно ставиться до проблем кожного пацієнта, адже ціна лікарської помилки – здоров’я, а іноді та життя людини.

Цены на услуги

Запис на прийом