Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11-Б
Київ, вул. Волоська, 51/27

Запис онлайн

service image

Діагностика базальноклітинного раку шкіри в MyDerm

Запис онлайн

Базальноклітинний рак шкіри переважно діагностується у пацієнтів старшого або похилого віку, але на жаль, останнім часом значно помолодшало і зустрічається з 20 років. Фахівці пов’язують це з тим, що з віком у людини знижуються захисні сили організму, а зовнішні шари шкіри піддаються впливу ультрафіолету протягом усього життя.

Хоча захворювання є злоякісним, воно, на відміну від плоскоклітинного раку, не схильна до утворення метастазів і рідко поширюється на інші тканини та органи, що дозволяє досягти позитивних результатів при лікуванні в 90% випадків.

Базаліома – це онкологічна поразка, яка розвивається в результаті мутації базальних клітин епідермісу. Такий вид раку найчастіше проявляється на відкритих ділянках шкіри та розвивається досить повільно.

Причини виникнення

Перш за все базаліома розвивається внаслідок регулярного агресивного впливу на шкіру УФ-променів. Тому використання захисних кремів і дотримання правил перебування на вулиці в жарку пору року істотно знижує ризики.
Крім цього, виділяють і інші чинники, здатні провокувати розвиток захворювання:

  • радіоактивне випромінювання;
  • постійний контакт з різними хімічними речовинами;
  • регулярне травмування певної ділянки шкіри;
  • спадкові синдроми;
  • імунодефіцитні стани;
  • пігментна ксеродерма.

Людям, які відзначили для себе хоча б один з перерахованих факторів, слід максимально уважно ставитися до будь-яких шкірних проявів.

Симптоми базальноклітинного раку

На самому початку базаліома практично нічим не відрізняється від звичайної родимки або бородавки. Вона виглядає як папула діаметром 4-5 мм і може мати як плоску, так і трохи опуклу поверхню. Пухлина не завдає ніякого дискомфорту, і пацієнти часто взагалі її не помічають до тих пір, поки розвиток захворювання не переходить на наступний рівень.
З плином часу базаліома покривається періодично кровоточить скоринкою, під поверхнею якої може утворюватися виразка. Саме той факт, що новоутворення кровоточить і лущиться, а виразка не загоюється, часто стає основним приводом звернення до фахівця.

Якщо ви помітили у себе ознаки захворювання і не знаєте, де перевіритися на базальноклітинний рак, запишіться на прийом до дерматоонкологу клініки MyDerm. Наші фахівці мають високий рівень кваліфікації та застосують в роботі сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє розпізнати Базалія на ранніх стадіях розвитку.
діагностика базаліоми

Пухлина може мати різну форму і зовнішній вигляд, тому достовірно визначити, що вона є саме базаліома можна тільки в результаті гістологічного дослідження, яке в обов’язковому порядку проводиться після її видалення. Проте кваліфікований дерматолог цілком здатний впізнати симптоми базаліоми вже в результаті першого огляду.

Щоб уважно вивчити місце ураження, зазвичай проводиться цифрова дерматоскопія – метод дослідження із залученням спеціального обладнання.
Цифровий дерматоскоп дозволяє розглянути освіту з багаторазовим збільшенням, і оцінити стан глибших шарів шкіри.

У деяких, особливо запущених випадках, для детальної діагностики потрібне проведення додаткових досліджень:

  • комп’ютерної томографії;
  • рентгенографічного дослідження;
  • УЗД.

Такі методи дозволяють визначити наявність метастазів і їх локалізацію, а також ступінь інвазії пухлини, яка в разі відсутності ранньої діагностики здатна вражати м’язи, лімфовузли та навіть кістки.

Одним з найбільш важливих етапів постановки діагнозу є диференціальна діагностика, що дозволяє не сплутати Базалія з іншими, набагато більш агресивними захворюваннями. Правильно і вчасно поставлений діагноз дозволяє розробити адекватну схему лікування, впровадження якої в більшості випадків призводить до позитивного результату.

Цены на услуги

Запис на прийом